Renkli Kalemler Mersin Ekibini Tanıyalım

WhatsApp Image 2018-05-26 at 17.31.16(3)

Halil İbrahim Kurt: Ben Cengiz Topel Ortaokulunda 5/C sınıfında okuyorum. Sevdiğim şeyler futbol, basketbol ve satranç oynamaktır. Gelecekte polis olmak istiyorum. Ülkemin barış içinde olması için çaba göstereceğim.

 

beyza

Beyza Kalem: Mersin’de yaşıyorum. Okulumun adı Cengiz Topel Ortaokulu, sınıfım ise 6-D. Ben resim yarışmasında 3. olmuştum. Büyüyünce ünlü bir çocuk doktoru olmak istiyorum. Ayrıca kimsesiz çocuklara ve fakir insanlara da yardım etmek istiyorum. Aynı zamanda dünyayı gezmek istiyorum ve Mersin’in manzaralarını resmeden bir ressam olmak istiyorum. Mersin’i dünyaya tanıtmak istiyorum.

WhatsApp Image 2018-05-26 at 17.31.16(1)

Hüseyin Zeki Baldenli: Cengiz Topel Ortaokulunda 5/C sınıfında okuyorum. Gelecekte Solotürk, yolcu uçağı veya savaş pilotu olup rekorlar kıracağım. Pilotluktan emekli olduktan sonra pilotluk hakkında kitaplar yazıp ünlü olup “Mersin’in Meşhuru” olacağım…

 

nas

Nas Ilgın Başbudak: 11 yaşındayım, Mersin’de yaşıyorum. Fevzi Çakmak Okulu 5/B sınıfında okuyorum. Büyüyünce anasınıfı öğretmeni olacağım. Harabe evleri anaokuluna çevireceğim. Okulu olmayan yerlere anaokulu inşa edeceğim. Zamanımı çocuklarla geçireceğim ve bundan çok zevk alacağım.

 

WhatsApp Image 2018-05-26 at 17.31.16(2)

Fatma Nur Özgan: 12 yaşındayım ve 6.sınıfa gidiyorum. Cengiz Topel Ortaokulunda okuyorum. Büyüyünce sekiz tane mesleğim olacak. Büyüyünce daha çok doğanın korunması için insanları bilgilendireceğim. Geziler düzenleyeceğim. Yardımlarda bulunacağım. Büyüyünce çıkaracağım gazetede doğa ile ilgili haberler yayımlayacağım. Gelecek güzel olacak. Mucitliğimde ise yararlı icatlar üreteceğim. Yazarlığımda müthiş kitaplar yazacağım. Zaten yazıyorum da. Şu an hayal edebiliyoruz ama gelecekte hepsi gerçek olacak.

WhatsApp Image 2018-05-26 at 17.31.16

İlayda Gökçe: Cengiz Topel Ortaokulunda 6/D sınıfına gidiyorum. Hobilerim akrostiş şiir yazmak, kitap okumak vb. şeyler.Büyüdüğümde maddi durumu iyi olmayan veya hastanelere gidemeyen hastalara ilaç yardımı ve sağlık yardımı yapan dünyaca ün ve başarı kazanmış bir kalp cerrahı olmayı hedefliyorum.

 

irem

İrem Gündüz: Namık Kemal Ortaokulu 5-H sınıfı öğrencisiyim. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi ve el işleriyle uğraşıp değişik şeyler üretmeyi çok seviyorum. Kitap okumayı çok sevdiğim için gelecekteki hedefim bir yazar olup insanları bilgilendirmek ve onlara kitap okumayı sevdirmek. Renkli Kalemler etkinliği bu konuda kendimi geliştirmem için çok güzel bir fırsat oldu.

8

İrem Sümeyye Aycıl: 6.sınıfa gidiyorum ve Cengiz Topel Ortaokulunda okuyorum. ‘’Nobel Fizik Ödülü’’ ve ‘’Nobel Kimya Ödülü’’nü alıp dünyanın en iyi doktoru olacağıma inanıyorum. Ayrıca ek olarak da dünyayı gezeceğim.

 

9Esma Nur Kurt: Cengiz Topel Ortaokulunda okuyorum. Ben büyüyünce onkoloji uzmanı olmayı düşünüyorum. Hem hastalarıma bakacağım hem de yeni ilaçlar bulacağım. Maddi durumları iyi olmayan insanların evlerine gidip evlerinde tedavi edeceğim, onları hayata döndüreceğim.

 

zeyZeynep Korkmaz: İleri Ortaokulunda 5/B sınıfında okuyorum, 11 yaşındayım. Ben şarkı dinlemeyi ve kitap okumayı seviyorum. Büyüyünce arkeoloji uzmanı olmak istiyorum. Dünyayı, farklı ülkelerin tarihi yerlerini gezip, bilinmeyen yerleri bulmak istiyorum. Ve dünyaya kendimi tanıtarak meşhur olabileceğimi düşünüyorum.

 

nazlı

Nazlı Budak: İleri Ortaokulunda 5.sınıfa gidiyorum. Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Yeni yazılımlar yaparak insanların hayatını kolaylaştırmak istiyorum. Yeni programlar yazarak adımı dünyaya duyurmak istiyorum.