Eğitim Her Yerde

Bizler eğitim almak için okula gideriz ve okulda bize ödev verirler. Hepimizin hayatında önemli bir yer olan okullar üzerine yazmak istedik. Neden mi? Hadi, gelin öğrenelim.

Çocukların okul ile ilgili sorunları çok önemlidir. Örneğin bir öğrenci, arkadaşı yüzünden derse odaklanamıyorsa sınavından kötü not alabilir. Bu sorunu velisine veya öğretmenine söyleyebilir. Eğer bu gibi sorunlara çözüm bulunamazsa bu çocukların derslerine yansıyabilir. Yansırsa çocuklar derslerinde başarısız olurlar. Bu sorunları çözemiyorsak bir büyüğümüzden yardım isteyebiliriz. Sonuç olarak okul ile ilgili sorunlarımızı önemsemeli ve çözmeye çalışmalıyız.

Peki eğitim sadece okulda mı olur?

Eğitim, hayatımızın her yerindedir. Gökyüzünü izlerken kuşların hareketinden, bulutların geçip gitmesinden, yağmurun damlalarından ve hatta gökkuşağından bile yeni şeyler öğrenebiliriz. Düşünmeye başladığımız andan beri araştırmaya da merak salmışızdır. Biz çocuklar her an öğrenmeye açız. Açlığımızı dindirmek içinse düşünmek ve araştırmak gerekir. Bu sayede eğitimi ve öğrenmeyi hayatımızın her alanına uygularız.Ne demiş Pascal? “Bir adamın büyüklüğü, düşüncelerinin gücünde yatar.”