Oyuncak Otobüsü

oyuncak2 (Medium) oyuncak3 (Medium)

Beykoz Belediyesi’nden özel bir sosyal sorumluluk projesi

Oyuncak otobüsü, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in önderliğinde yaklaşık bir senedir Beykoz ve çevresindeki köy okullarında faaliyet gösteriyor. Oyuncak otobüsüyle, dönüşümlü olarak tüm köylerin gezilip, bir ders boyunca çocukların otobüste, öğretmenleri eşliğinde bütün oyuncaklarla ve arkadaşlarıyla birlikte oynamaları hedefleniyor.

Böylece çocuklar yoğun ders programlarından biraz olsun uzaklaşmış ve belki de daha önce hiç oynamadığı bir oyuncakla buluşmuş oluyor.

oyuncak4 (Medium)

Oyuncak otobüsü, gidilen köylerde, okuldaki sınıf sayısına göre 3 gün ile 1 hafta boyunca kalıp hizmet veriyor. “Şimdiye kadar, yaklaşık 700 üzerinde öğrencimize hizmet verip gönüllerini kazandık.” diye anlatmaya başlıyor oyuncak otobüsünün Merve ablası, “Onların yüzündeki sevinç, mutluluk, bizi kapılarda karşılamaları, camlardan sevinç çığlıkları atmaları her şeye bedel. Ben de iki kız evladı annesiyim, onların her birini kendi evlatlarım gibi görüyorum. O hassasiyetle yaklaşıyorum hepsine. O içtenlik, samimiyet öyle farklı geri dönüyor ki, bana söyledikleri sözler, kendilerinden büyük oluyor. Burada çalışmaya başladıktan, çocuklarla bu kadar güzel zaman ve anı paylaştıktan sonra iyice anladım ki, yaptığım işin, emeğin karşılığı sevgi ve güven. O minicik kalplere sevgiyle dokunmak paha biçilemez.”