Gülümse Yeter!

Üsküdar Belediyesi’nin en özel  sosyal sorumluluk projesi… 10 down sendromlu personelin çalıştığı Tebessüm Kahvesi’ni Renkli Kalemler Ekibi olarak ziyaret ettik.

tebessüm2 (Medium) tebessüm3 (Medium)Üsküdar Belediyesi, Down sendromunun farkındalığını arttırmak, en önemlisi de bu bireyleri topluma kazandırmak amacıyla Tebessüm Kahvesi’ni açmış. Arkadaşlarımızla birlikte sabah kahvaltısına gittik bu kahveye. Kapıdan içeri girdiğimiz andan itibaren sürekli gülümseyerek ve eğlenerek ağırladılar bizi. Kahvede çalışan Down sendromlu tüm ağabeyler ve ablalarla, su ebrusu etkinliği yaptık, eğlendik ve öğrendik. Ne mi öğrendik? Bu kahvede çalışmaya başlamadan önce iki ağabey hariç hiçbirinin çalışmadığını, para kazanmadığını, sadece evde, bilgisayar başında zaman geçirdiklerini, evde çok sıkıldıklarını öğrendik. Çalışarak para kazanmanın güzelliğini ve en önemlisi kendilerinin burada olmaktan çok mutlu olduklarını, insanlara hizmet etmekten çok keyif aldıklarını öğrendik. Onları siz de yakından tanımak isterseniz, mutluluk saçan Tebessüm Kahvesi’ne gidin, çayınızı kahvenizi gülümseyerek yudumlayın.

Ceren Abla, Alvin Ağabey, Evren Ağabey, Emre Ağabey ve Emrah Ağabey… Biz sizi çok sevdik. Sizi sık sık ziyarete geleceğiz.

Tebessüm Kahvesi: Barbaros, Veysi Paşa Sok. No:35  Üsküdar/İstanbul