Çocukların Gözünden Zeyrek Fotoğraf Sergisi

29 Eylül 2018 tarihinde Zeyrek Öğrenim Biriminde, Zeyrek çocukları olarak çektiğimiz fotoğraflardan oluşan bir sergi gerçekleştirdik. Sergiye tüm TEGV ailesinden de katılanlar oldu.

Fotoğraf sanatçısı Çağla Baykal, 22 Temmuz’da Zeyrek Öğrenim Birimindeki arkadaşlarımız ile; çevredeki tarihi eserleri, sokak hayvanlarını ve görülmesi gereken güzel yerlerin fotoğraflarını çektikleri bir etkinlik gerçekleştirdi. Amaç, yaşadığımız çevrenin daha da farkına varmamız ve fotoğraf çekme becerisi kazanabilmemizdi. Çağla Baykal, bu fotoğraflardan çok güzel bir sergi hazırladı. Bu serginin açılışına Zeyrek Birimi gönüllüleri ve TEGV çalışanları katıldı. Serginin açılışı TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ile birlikte gerçekleştirildi.

IMG_7937-min IMG_7947-min

Aynı zamanda o gün Hindistan’dan Vishal Talreja birimimize gelerek etkinliğe katıldı. Kendisi Hindistan’da TEGV’e benzeyen Dream a Dream Vakfının kurucusu. Gönüllülerle birlikte sohbet etti ve sergimizi gezdi.

IMG_8007-min

Hep birlikte fotoğrafları inceleyip sohbet ettiğimiz gönüllüler ve çalışanlarla harika bir gün geçirdik. Çocuklar için kilometrelerce pedal çeviren Umuda Pedal Derneğinden gelen gönüllüler de o gün birimdeydi. Kurabiyeler ve çeşitli yiyecekler dağıtıldıktan sonra gün sonlandırıldı. Hepimiz için unutulmaz bir deneyim oldu. Herkese çok teşekkür ederiz!