Küçük Ritimcilerden Engelli Büyüklerine Tam Destek

kucuk-ritimcilerden-engelli-buyuklerine-tam-destek“Biz engelleri kaldırdık, gelmemeniz için engel yok! Engellilerin azmi engel tanımaz.” sloganıyla Birlik Engelliler Sanat Tiyatrosu Ekibi “İki Yüzlü Adam” adındaki tiyatro oyunlarını Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi Sahnesi’nde sundu. Oyuncuların bir kısmı profesyonel olmakla birlikte birçoğu zaman içerisinde karşılaştığımız Eskişehirli engelli dostlarımızdı. Birçok yaş grubundan oyuncular profesyonelce oyunlarını sergilediler. Bazen güldük bazen de hüzünlendik.
Oyun başlamadan önce engelli büyüklerine destek olarak Çağfen Koleji 2. sınıf öğrencileri ritim grubu, öğretmenle-ri Halil İbrahim Eker eşliğinde sahne aldı. Yaklaşık 40 kişilik grup, salonu darbuka sesleriyle inletti. Öğrenciler sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmenin mutlulu-ğu içinde gösteri sonrası tiyatroyu izlemek üzere salonda yerlerini aldılar.
Birlik Engelliler Tiyatro Ekibi gittikleri birçok ilde oyunlarını oynuyorlar. Oyun-larında genellikle fiziksel engellerinin zorluğu yanında, engellendikleri konuları da teatral bir dille anlatıyorlar. Tek dileğimiz, seslerini yeterince duyurabilmeleri ve engelleri aşmaları.