Bu yılın en çok izlenen dizilerinden: Karagül

bu-yilin-en-cok-izlenen-dizilerinden-karagulGaziantep’imizi ve çevresini, özellikle de Halfeti’yi tanıtan Karagül    dizisi, güçlü oyuncu kadrosu ve heyecanlı akışı ile hepimizi ekran başına kilitledi. Biz de Renkli Kalemler Ekibi olarak dizinin birçok bölümünün çekildiği Etnografya Müzesi’ne gittik ve ekrandaki mekânın ruhunu  hissetmeye çalıştık.

2014 yılının en çok izlenen dizileri arasında olan Karagül dizisinin başrollerinde Mesut Akutsa (Kendal Ağa), Özcan Deniz (Murat), Ece Uslu (Ebru), Mert Yazıcıoğlu (Baran) başta olmak üzere Yavuz Bingöl, Şerife Sezer, Özlem Conker, İlayda Çelik, Ayça Ayşin Çevik ve Hilal Altınbilek bulunmaktadır.

Biz de Renkli Kalemler ekibi olarak dizinin çekildiği mekânlardan Etnografya Müzesi’ni ziyaret ettik. Bu müze klasik bir Antep evi. Üç kattan oluşmakta ve ön kısmında bir bahçe bulunmakta. Müze, dizinin çekimleri bittiği zaman tekrar ziyarete açılacak. Eski Antep evlerinin bir örneğini görmek isteyen herkesin ziyaret etmesini öneririz.

Dizinin konusu ise şöyle: Kendal ve Murat, zengin bir ailenin oğullarıdır. Kendal kıskanç biridir. Murat’ın ise istemediği bir evliliğinden bir oğlu bulunmaktadır. Kendal, Murat’ı kıskançlıklarıyla bunaltarak İstanbul’da kendine bambaşka bir hayat kurmaya iter. Murat burada Ebru ile tanışıp evlenir. Murat, iş için memleketine gittiğinde ailesini de ziyaret etmek ister ama Kendal Ağa, Murat’ı öldürür ve herkese Murat’ın intihar ettiğini söyler.

Ebru, Murat’ın öldüğünü öğrenince Halfeti’ye gider, her şeyi öğrenir ve Kocasının memleketinde kalmaya karar verir. Dizinin prodüksiyonu Avşar Film tarafından yapılmaktadır. Fox TV’nin izleyicileri hafta içi Cuma günleri ekran başına…