Yöresel Ürünler Fuarı Hakkari’de

Hakkari’de valilik desteği ile Türkiye’nin çeşitli illerinden getirilen yöresel ürünler fuarı açıldı. Açılan yöresel ürünler fuarına halkın ilgisi büyük oldu. Birçok ürünün doğal olarak doğrudan tüketiciye ulaştırılması halk arasında da memnuniyetle karşılandı.
Renkli Kalemler Gazetesi olarak yöresel ürünler fuarını ziyaret ettik ve çeşitli illerden gelen kişilerle söyleşi yaptık.

İlimize hoş geldiniz, sizi tanıyabilir miyiz? Ne iş yapıyorsunuz kısaca kendinizden bahseder misiniz?
Adım Erol Ataç, Balıkesir’den geliyoruz. Biz 14 yıldır Balıkesir yöresel ürünlerini çeşitli fuar ve tanıtım organizasyonları ile ürünlerimizi Türkiye’nin her yerine ulaştırmaya çalışıyoruz.

Bu fuarın amacı nedir?
Amacımız değişik bölgelerden illerimizi toplamak, bir mozaik oluşturmak. Bu mozaik ile güzel diyaloglar geliştiriyor ve tanıtımlar yapıyoruz. Bütün illeri bu şekilde geziyoruz. Birçok ilden Hakkari’ye renk katmak için geldik.

Yöresel Ürünler Fuarı ne zaman başladı ve kaç gün sürecek?
Bugün (18 Kasım 2018) itibariyle başladı 28 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

Fuarda kaç farklı kültürden ürünler tanıtılıyor?
Çok sayıda kültürün ürünleri tanıtılıyor. Örneğin; Erzurum cağ kebabımız, Kars yöresel peynir çeşitlerimiz, Afyon sucuğumuz, Malatya kayısımız var, Balıkesir yöresel ürünlerimiz, Bursa zeytinimiz var. Birçok doğal ürün burada.

Fuara gösterilen ilgiden memnun musunuz?
Çok çok memnunuz. Hakkari’yi biz sadece dışarıdan tanıyorduk, gelip burada Hakkari halkını tanıdığımız için çok memnunuz. Zira çok sıcak, misafirperver insanlar. Burada, Hakkari’de olmaktan ve buraya hizmet vermekten oldukça onurluyuz.

Son olarak ekleyeceğiniz bir şey var mı? Bu röportaj için biz TEGV Renkli Kalemler Gazetesi çocukları olarak sizlere çok teşekkür ederiz.
Biz çok teşekkür diyoruz. Ben de sizler gibi araştırmacı ve geleceğin gazetecilerine başarılar diliyorum.

YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI