Kızlar Bu Haber Size

Birbirinden güzel ve pratik saç modellerini sizler için araştırdık ve denedik. Gelin birlikte bakalım:

IMG_1704

  1. 1.At kuyruğu

    Hepinizin bildiği pratik ama sıcak yaz günlerinde kullanım açısından ideal bir model. İster şık bir kıyafet üzerine ister spor kombinlerinizle tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit saçlarınızı sık dişli tarak yardımıyla başınızın arkasında birleştirip tokayla bağlamak. Bu modelin düzgün durmasını sağlayan şey sık dişli tarakla tarayıp saçlarınızın her telini aynı yöne toplamak.

     

 

IMG_1703

2.Yarım örgü

Saçlarımızı açık bırakmak istiyoruz ama yüzümüzün kapanmasını istemiyoruz. Öyleyse yapacağımız saç modeli yarım örgü. Saçlarınızı yarım topladıktan sonra dilerseniz klasik üçlü örgü dilerseniz mısır örgü yaparak kullanabilirsiniz.

 

 

IMG_1705

3. Örgülü topuz

Saçınızı topuz yapmak istiyorsunuz ama klasik bir görüntü istemiyor musunuz? İşte bu model tam size göre. Saçınızı at kuyruğu yaptıktan sonra örüp topuz yapmanız yeterli.

 

 

 

IMG_17084. Burgulu toplama

Yüz güzelliğimizi ortaya çıkartacak bir model daha. Saçlarımızı toplamak istemiyoruz; ama önümüze de gelip yüzümüzü kapatmasın diyoruz. Bu durumda tercihimiz burgulu toplama. Bunun için saçlarınızın iki yanından ufak tutamlar alıp onları kendi içlerinde ayırarak burguluyoruz. Elde ettiğimiz burguları bir araya getirip küçük bir lastik toka yardımıyla birleştiriyoruz.