Mülteci Çocuklarla Yaza Merhaba

3

Daha önce Tepekule Kongre Merkezi’ndeki Küçük Aşçılar Etkinliği’nde ve Türk Koleji’ndeki ‘Barış İçimizde’ kaynaşma etkinliğinde bir araya geldiğimiz mülteci çocuklar, bu kez birimimize misafir oldular.

23 Mayıs tarihinde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin düzenlediği ‘Yaza Merhaba’ etkinliğinde -adını bizim de sonradan öğrendiğimiz- jonglör (belirli bir sayıdaki nesneyi havaya atıp tutan, bu esnada en az bir adet nesnenin havada olmasını sağlayan sirk veya sahne sanatçısı) ve sihirbaz abiler, ablalar bize çeşitli gösteriler yaptılar. Hepsini ağzımız açık izledik ve çok eğlendik. Sonrasında bizlere balonlardan çeşitli şekiller yaptılar, pamuk şeker standı kurarak yaklaşık 50 çocuğa pamuk şeker dağıttılar. Yani bol gösterili, sihirli, balonlu ve pamuk şekerli bir gün oldu bizim için. Etkinliği birim yakınlarında bir yerde hep beraber yemek yiyerek sonlandırdık.

Jonglör
Jonglör
Pamuk şeker standı
Pamuk şeker standı

Ülkelerinde savaş olduğu için dillerini bile bilmedikleri bir ülkeye sığınmak zorunda kalan, Türkiye’de de çok zor şartlarda yaşayan Suriyeli çocukların yüzünde o gün mutluluk vardı. Bu da hem bizi hem gönüllü abla ve abilerimizi çok mutlu etti. Böyle bir etkinlik düzenledikleri ve etkinlik noktası olarak Gümüşpala Öğrenim Birimini seçtikleri için SGDD çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Her zaman dediğimiz gibi TEGV’de herkese yer var.