Batman’a 15.000 Seyirci Kapasiteli Yeni Stadyum Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ Başkanlığı tarafından yapılan 15.000 seyirci kapasiteli Batman Şehir Stadyumu nihayet açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ tarafından UEFA ve FIFA standartlarında 100 milyon liraya inşa edilen 15 bin kişilik Batman Stadyum hizmete girdi. Stadyumda oynanan ilk maç olan 3. Lig 1. Grup'ta yer alan Batman Petrolspor -Büyükçekmece Tepecikspor maçı ev sahibi takım Batman Petrolspor'un 2-0'lık üstünlüğü ile sona erdi. ( Selman Tür - Anadolu Ajansı )Batman ilimiz sonunda yeni stadına kavuştu. 80 milyon TL kaynakla yapılan Batman Şehir Stadyumu, başta Batman Petrolspor olmak üzere tüm amatör spor kulüplerinin kullanımına açıldı. TOKİ ile Batman Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdürlüğünün ortaklaşa inşa ettiği bu stadyum UEFA ve FIFA standartlarında özelliklere sahiptir. Stat 15.000 kişilik kapasitesinin yanı sıra ayrıca spor kompleksinin içinde kapalı olimpik yüzme havuzu ve atletizm pistine de sahiptir.

Stadın açılışını dönemin valisi Ahmet Deniz gerçekleştirmiştir. Vali Deniz bu stadın gençlere yönelik bir hizmet olduğunu belirtmiştir. Stadın açılışına özel ilk iki maç için sadece 1 TL bilet fiyatı belirlenmiştir. Batman Petrolspor bu stattaki ilk maçını Büyükçekmece Tepecikspor ile gerçekleştirmiştir.

Batman Petrolspor çıktığı bu maçta 2-0’lık bir skor ile galip gelen taraf olmuştur. Batman Petrolspor bu stattaki ikinci maçını ise Türkiye Ziraat Kupası 4. tur eleme maçı olarak Kasımpaşa ile gerçekleştirmiştir. Doksanıncı dakikada ertelenen maçı daha sonra Kasımpaşa’nın 3-2’lik skorla kazandığı ilan edilmiştir. Şehrimize yeni stadın açılmasıyla birlikte Batman’ın eski stadı olan 16 Mayıs Stadyumu da kapatılmıştır. Kapatılan stat arazisinin millet bahçelerine dönüştürülmesi planlanmaktadır.

Kaynak: www.cnnturk.com