Bir, İki, Üç Tıp..

Renkli Kalemler Giresun ekibinden Elfin İsra Zıvalı, 14 Mart Tıp Bayramı’nın sağlık sektöründe çalışanlar için neyi ifade ettiğini Leyla Zıvalı ile  bir röportaj gerçekleştirerek bizlere anlattı.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Adım Leyla Zıvalı. A.İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, Sterilizasyon Ünitesi Sorumlu Hemşiresi olarak görev yapmaktayım.

-Bu mesleği seçmenizdeki en önemli etken nedir? Sağlık konusunda yardıma ihtiyacı olan insanlara hizmet etmek amacıyla bu mesleği seçtim.

-Mesleğinizde yaşadığınız zorluklar var mı?

Elbette, konu insan ve sağlık olduğundan sürekli motivasyonun yüksek olması gerekiyor. Karşındaki insanın sağlığı bozulmuş olduğundan beklentileri elbette fazla oluyor. Biz sağlıkçılar olarak zaman zaman hasta ve yakınlarının memnuniyetsizlikleriyle karşı karşıya gelebiliyoruz. Onları her koşulda anlamaya çalışıp, yardım ve hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte çalışma riskleriyle iç içeyiz. Çalışma koşullarımız 24 saat hizmet sürekliliği içeriyor.

-Bu mesleği seçmek isteyenlere tavsiyeleriniz neler?

Mesleği seçmeden önce olumlu ve olumsuz yönleri iyice araştırmalarını tavsiye ederim. İyice düşünmelidirler.

-Tıp Bayramı sizin için ne ifade etmektedir?

Tıp Bayramı’nı her yıl mart ayının 14’ünde kutlarız. Tıp sektöründe olanların bir araya geldiği iş hayatındaki tecrübelerini paylaştığı, sorunlarını anlattığı, çözüm bulmaya çalıştığı tıp sektöründe olduğumuzu hatırlayan bir sektördür.

-Tıp Bayramı’nı nasıl kutluyorsunuz?

Tıp Bayramı’nı büyük bir sevinçle kutluyoruz. Çünkü, her gün 7/24 çalışıyoruz. Bu bizim kısa bir molamız oluyor. Yemekler, davetler düzenlenip burada güzel sohbetler edip stres atıyoruz.

17274635_423041848030261_325169117_n