Dünyanın En İlginç Meyveleri

Belki de isimlerini bile ilk kez duyduğunuz meyvelerin hiç bilmediğiniz faydalarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Dünyanın farklı yerlerinde yetiştirilen pek çok meyve var ve bu meyvelerin bir kısmı ülkemizde yetiştirilemiyor. Adını bile duymadığımız bu meyveler bazı manavlarda satılıyor olsa da, az bulunması sebebiyle fiyatları çok yüksek. O meyvelerden en ilginç bulduklarımızı sizin için derledik.

  • Rambutan Meyvesi: Tropikal bir meyve olan rambutan, rambubatanülkemizde Antalya ilinde yetiştirilmektedir. İçerdiği demir sayesinde kansızlığa iyi gelir. Kalsiyum ve C vitamini bakımından zengindir. Kolesterole iyi gelir ve cildi güzelleştirir.
  • Yılan Meyvesi: Bu meyve, adını yılanın derisine benzeyen kabuğundan alır. Palmiye ağaçlarında yetişir. Kalsiyum açısından çok zengindir. Pankreas hücrelerini yenilediği için diyabet hastalığına çok iyi gelir. Ayrıca cildi güzelleştirici bir etkisi de vardır.
  • Buda’nın Eli Meyvesi: Ağaç kavunu olarak da budanın elibilinen bu meyve, aynı zamanda kokusu için de kullanılmaktadır. Mide hastalıklarına ve kalp çarpıntılarına iyi gelir. Ayrıca bu meyveyi koklamak, baş ağrısını da en aza indirir.
  • Kiwano Meyvesi: Boynuzlu kavun olarak da bilinir. C vitamini ve lif bakımından oldukça zengindir, bu yönüyle iyi bir enerji kaynağıdır. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve enfeksiyonlara iyi gelir.
  • Karambola Meyvesi: Diğer adı yıldız meyvesidir; çünkü kesildiğinde yıldız şeklini almaktadır. Tansiyona ve kolesterole iyi gelir. C vitamini açısından oldukça zengindir. Damar tıkanıklığına iyi gelir, kansere karşı koruyucudur ve yorgunluğa iyi gelir.

(Resimler www.onedio.com sitesinden alıntıdır.)