Eğitim İçin Koşar Adım

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın engel tanımaz gönüllüsü Ahmet Uysal çocuklar için koşarak bağış topluyor. Uysal, Artvin’den başlayıp bu güzel amaca hizmet eden koşu yolculunu Muğla’da tamamlayacak.

90dd05c9-fc71-467f-94f4-376b3f7c2869Geçen yıl Kuzey Kutbu’nda tek Türk olarak koşan Ahmet Uysal bu yıl da TEGV için koşarak bağış topluyor. 5 bin çocuğun nitelikli eğitim desteği alması için, 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kadar koşuyor. TEGV’in  engel tanımaz gönüllüsü gittiği her yerde bir sürü çocukla tanışıyor, geçtiği yerlerde TEGV’in eğitim ışığıyla parlayacağı yepyeni hikayeler ve anılar bırakıyor. Bu güzel amaç için yağmur, çamur, soğuk demeden koşan Ahmet Uysal bu eşsiz yolculuğunun arasında Divriği TEGV Birimini de ziyaret etti. Uysal, Ziyareti sırasında TEGV çocuklarının meraklı sorularıyla karşılaştı ve bütün soruları büyük bir ilgiyle tek tek cevapladı.

Neden bu yolculuğa çıktığını, yolculuğu sırasında neler yaşadığını, gittiği yerlerde tanıştığı insanları ve çocukları anlattı. Böylesine güzel bir amaç için koşmaktan çok keyif aldığını, çok mutlu olduğunu söyledi. Tabii ki, gelmişken Divriği’nin güzelliklerini de gezip görmeyi ihmal etmedi. Divriği Ulu Cami’yi gezip gören Ahmet Uysal bu mimari yapıyı çok beğendiğini söyledi. Bu güzel ziyareti için Renkli Kalemler ekibi olarak Ahmet Uysal’a çok teşekkür ediyoruz.