Muradiye’nin İlk Açık Hava Şenliği

Mur 1Van’ın Muradiye ilçesinde TEGV gönüllüleri ve çocukları , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir açık hava şenliği gerçekleştirerek vatandaşlarla beraber bayram kutladılar. 

Muradiye Öğrenim Birimi Yöneticisi, Buket Müjde’nin organizasyonunda gönüllüler ve çocuklar, bayram coşkusuyla Muradiye’de yaşayan insanlarla bir araya geldiler ve haftalar öncesinden çalışmaya başladıkları etkinliklerini bağış kapsamında sergilediler. Polis Amca Oyun Parkı’nda gerçekleşen bu organizasyona katılım ve gönüllü desteği büyüktü. Organizasyon adeta bir açık hava şenliği havasında, katılımcılar arasında gayet samimi bir atmosfer oluşturularak gerçekleştirildi. Hava durumu da şenlik için oldukça elverişliydi.

Mur2 (Mobile)

Organizasyonun içeriğinde çocuklar için gönüllülerimizin yüz boyama standı, Elif Kulja ve Tuğba Dağlı’nın uygulattığı Amigurumi oyuncak sergisi , Merve Cebeci ve İlknur Yıldız’ın hazırladığı tiyatro ve pandomim gösterileri, Sibel Tüzün ve Zerrin Avcı’nın hazırladığı dans gösterileri, Eray Tunç’un hazırladığı koro, yiyecek ve içecek standları ile gösterilerden sonra ise açık hava müzik dinletisi bulunmaktadır.

Vatandaşlar tarafından yoğun bir katılım ve ilgiyle izlenen programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

TEGV Muradiye Öğrenim Birimi Turne’de!

TEGV çocukları tiyatro ve pandomim gösterilerini sadece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sergilemekle yetinmeyip Devetaş Köyü’nün Mikail mezrasında, Engelliler Haftası’nda Muradiye Özel Aksu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin düzenlediği organizasyonda da oynayarak seslerini daha fazla yerde duyurmuş ve yeni deneyimler elde etmişlerdir.

Mur 3 (Mobile)Mur 4 (Mobile)