Otizm ve Spor Festivali

Adana’da bu yıl 3.’sü düzenlenen Otizm ve Spor Festivali, yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Festival, otizme duyulan ön yargıları yıktı.                          

Otizmle Barış Derneği, 1-5 yaş arası çocuklarda sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, ancak erken tanı ile tedavi edilebilen nörobiyolojik bozukluk olan otizme karşı farkındalığı arttırmak amacıyla 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, Otizm ve Spor Festivali’ni Adana’da düzenledi.

2 Nisan 2017 tarihinde 3.’sü düzenlenen festival, renkli görüntülere sahne oldu. Festival öncesi yapılan otizm farkındalık yürüyüşü, Toplum Gönüllüleri Vakfı ( TOG), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV), Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği(ÜNİFB) gibi birçok sivil toplum kuruluşunun katılımı ile büyük ses getirdi. Festivalde mini yarışmalar, çocuk oyunları, boyama şenliği, animasyon gösterileri ve sürpriz etkinlikler gün boyu devam etti. Etkinlik, sevilen müzik grubu Manga’nın konseri ile sona erdi. Otizmle Barış Derneği Başkanı Dursun İzgi, bu festival ile otizme karşı oluşan ön yargıları yıkmayı ve Adana’da bir otizm eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmayı hedeflediklerini söyledi.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

DAt35vJt

Kaynak: www.hurriyet.com.tr