Benim Şehrim Gaziantep

Renkli kalemler gazetecisi olarak başladığım bu serüvende ilk olarak kendi şehrimiz olan Gaziantep’i araştırmak istedim.

Koç Bayi - Gezmeli, görmeli, tatmalı ve büyülenmeli: Gaziantep

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve kuruluşu M.Ö. 3650 yılı olarak bilinen Gaziantep, Dünyanın en eski ve en kadim 10 şehri arasında yer alıyor. Bu kadar eski bir şehir içerisinde birçok tarih barındırıyor

 

 

Gaziantep'te Eşsiz Bir Kültür Yolculuğu - BrandlifeBu kadar eski bir şehir içerisinde birçok tarih barındırıyor. Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Gaziantep Kalesi ve birçok hanlar, hamamlar, mescit ve kasteller bulunmaktadır. Bunun dışında Avrupa’nın en büyük 2. hayvanat bahçesi, tarihi Bakırcılar Çarşısı, Dülük Baba gibi mesire alanları ve parklar gezilesi ve görülesi yerlerdir.

Yemekleri ile de ünlü olan Gaziantep Türkiye’nin önde gelen gastronomi şehirlerinden biridir. Gaziantep mutfağı çok çeşitli lezzetler barındırmaktadır. “Dünya bir ev olsaydı mutfağı Gaziantep olurdu.” sloganıyla çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi bu tatları tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir.