Eskişehir Misafirlerinin Uçakla İmtihanı

eskisehir-misafirlerinin-ucakla-imtihaniEskişehir’de bulunan Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların sesleri fazlaca hissedilen bir durumdur. Şehir merkezinde gezerken kimlerin Eskişehirli olup kimlerin olmadığını anlamak aslında çok kolaydır.

 

 

Uçak geçerken gökyüzüne bakan, kulaklarını tıkayan birini görüyorsanız bilin ki o kişi Eskişehirli değildir. Çünkü Eskişehir halkı uçak sesine alışkındır. Günlük hayatın vazgeçilmezi diyebiliriz.
Telefon görüşmelerinde, sohbetlerde, konuşmakta olan Eskişehirliler, uçak geçerken konuşmayı keser, cümlenin yarısı bile olsa durup bekler ve uçak geçtikten sonra kaldığı yerden devam eder. Yabancısı ise sesinin duyulacağını düşünerek sesini yükselterek konuşmaya devam eder. Ama konuşması duyulmaz. Biz Eskişehirlilere de konuşmalarını kesmek için gökyüzünü göstermek düşer.
Güzel şehrimizin güzel insanları her şeye rağmen şehrini çok sever; varsın bölünsün konuşmalar, varsın patlasın kulaklar. Bir gün yolunuz düşecek olursa şayet sese kulak vermenizi ve sadece gökyüzünü izlemenizi tavsiye ederiz.