İnternet haberciliği gazetelerin yerini mi alacak?

internet-haberciligi-gazelerin-yerini-mi-alacakRenkli Kalemler olarak Güneş ve Oluşum gazetelerine yaptığımız ziyarette internet haberciliği ve gazetecilik hakkında sorularımızın cevabını bulduk.

TEGV Renkli Kalemler Gaziantep Ekibi olarak 29 Kasım Cumartesi günü Güneş ve Oluşum gazetelerini ziyaret ettik. Gazete Yazı İşleri Müdürü Aydın Akyürek ve muhabir İzzettin Encu ile görüştük.

Bu ziyaretimiz sırasında gazetecilik ile ilgili bilgi aldık ve gerçek bir gazetenin oluşum aşamalarını gördük. Ayrıca bu ziyaret fotoğraf çekimi konusunda bazı yanlışlarımızı düzeltmemizi sağladı. Pek çoğumuz ileride gazeteci olmaya karar verdik hatta. İzzettin Encu ile yaptığımız konuşmalar sonucunda bir kez daha anladık ki gazeteciliği severek yapmamız gerekir.

İzzettin Encu’nun dediğine göre “Gazeteciliği sevmeden yaparsak zor bir iş olur ama severek yaparsak zevkli bir meslektir. Gazetecilik soru sormakla ve sorunları topluma aktarmakla ilgilidir.” Encu ayrıca, “İnternet gazeteciliği ile gazete haberlerini anında insanlara ulaştırmak mümkün oldu. İnternet gazeteciliği hız çağına uygun bir gazetecilik.” diye belirtti.

Bizim için yararlı bir ziyaret oldu, ayrıca çok eğlendik. Daha önce internet gazeteciliği ve sosyal medya hakkında bilgimiz yoktu. En çok bu konular hakkında konuştuk ve gazetenin internet sitesine nasıl haber yerleştirilir uygulamalı olarak öğrendik.