Üçü bir yerde!

ucu-bir-yerdeÜç kız kardeş ve üçü de tiyatroya gönül vermişler… Nursena Durgun, Hilal Durgun ve küçük kardeşleri Hayrunisa Durgun. Tiyatrocu kardeşler 5 yıldır TEGV’e geliyorlar ve TEGV’de Ritim Kulübü ile Tiyatro Kulübü etkinliklerine katılıyorlar.

 

Ritim Kulübü’nde ilk önce bardak, kese ve tabak gibi aletleri kullanarak ritim oluşturduklarını ve ilk yapmaya başladıklarında çok heyecanlandıklarını söylüyorlar.

Ritim Kulübü’nde öğrendiklerinden çok etkilenen kız kardeşler tiyatroya katılmayı düşünmüşler. İlk önce 1. sınıftaki kardeşleri Tiyatro Kulübü’ne katılmış. Şu anki oyununun konusu eski dönem ile yeni dönemin karşılaştırıldığı bir oyun. İlk başta oyundaki karakterleri oynarken çok korktuğunu anlatıyor. 23 Nisan’da sahneledikleri oyunu oynarken ilk başta korkmuş ve sahneye çıkmak istememiş. Ama 2. sefer provalarda arkadaşları hatalarını düzelttiği için heyecanını yenmiş ve sahneye çıkmakta zorlanmamış.

Ailelerinin kendilerine tiyatro konusunda destek vermediklerini kendilerinin isteyerek katıldığını ve kostümlerini annelerinin diktiğini söylüyorlar. Pazar günlerini tiyatro etkinliklerinde geçiren kardeşler, tiyatrodan geldikten sonra ders çalışmaya da zaman ayırdıklarını ve derslerini aksatmadıklarını belirtiyorlar.

Durgun kardeşler tiyatroyu çok sevdiklerini ve arkadaşlarının da tiyatroda bulunmalarının kendilerini çok mutlu edeceğini söylüyorlar. TEGV’de oynayacakları bir sonraki oyunlarına hazırlanıyor ve heyecanla sahneye çıkacakları günü bekliyorlar.