Uluslararası 3. Yaren Şairler Şöleni

uluslararasi_yaren_sairler_soleni_h547384Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni’ne katılan 12 şair, şiirlerini okudu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı, Arzu Subakan Kabukcu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, Denizli’nin şiir gibi bir şehir olmasını istediklerini belirtti.

İlgiden memnun olduğunu ifade eden Kabukcu, “Buraya kadar gelip bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir akşam geçireceğiz. Şiirli geceler.” diye konuştu.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Denizliler için okuduğu şiirin hikayesini anlattı.

Usta şairlerin aşk, vatan sevgisi, gurbet gibi pek çok konuda yazdığı şiirler, söz ustalarınca okundu. Şiir dinletisi sırasında izleyiciler duy-gusal anlar yaşadı. Şölene, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Gökoğlan, şairler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: www.haberler.com