Çocuklar için Gaziantep’te bir gün

Başka bir şehirden Gaziantep’e gelsem nereleri gezmek isterdim diye düşündüm ve bu konuyu yazmaya karar verdim. Ben Gaziantep’e ilk defa gelsem sırasıyla şuraları gezmek isterdim.

cocuklar-icin-gaziantep-te-bir-gunParkantep Harikalar Diyarı: Gaziantep’in en sevilen yerlerinden biridir. Sadece çocuklar değil büyükler de burayı gezip eğlenebilir. Korku treni, su kayağı, balerin gibi aletler vardır.
Ücreti: 15 TL.
Adres: Milli Egemenlik Bulvarı (Tramvayla Harikalar Diyarı durağında inerek ulaşabilirsiniz)

 

cocuklar-icin-gaziantep-te-bir-gun2Gaziantep Hayvanat Bahçesi: Gezip görebileceğiniz en güzel hayvanat bahçelerinden biridir. Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ikinci en büyük hayvanat bahçesidir. 90 türden 3.720 kuş, 74 türden 2.950 hayvanlık bir akvaryum, 10 türden 64 maymun ile timsah, yılan vb pek çok hayvan vardır.
Ücret: 2 TL (öğrenci), 5 TL(yetişkin)
Adres: Burç Piknik Alanı

 

cocuklar-icin-gaziantep-te-bir-gun3Turkcell Gezegen Evi (Planetaryum): Gezegenler, yıldızlar, ağaçlar gibi pek çok konuda bilgi alabilir; zamanda geçmişe ya da geleceğe uzay yolculuğuna çıkabilirsiniz. Her gün saat 10.00-18.00 arasında ziyaretçilere açıktır.
Ücret: 3 TL
Adres: Botanik Bahçesi Yanı

 

Botanik Bahçesi: Gaziantep Belediyesi tarafından 2009 yılın-da kurulmuştur. 1000’e yakın tür vardır. Aynı zamanda bitkiler hakkında danışma ve eğitim merkezi olarak hizmet vermektedir.
Ücret: 50 Kuruş (öğrenci), 1 TL (yetişkin)
Adres: Gazi Mah. Uzay Parkı İçi, Turkcell Gezegen Evi Yanı

cocuklar-icin-gaziantep-te-bir-gun4

Atatürk Anı Müzesi: Atatürk-’ün nüfusa kayıtlı olduğu yer Gaziantep’tir. Bu yüzden bu müze kurulmuştur. Atatürk’ün hayatıyla ilgili pek çok şeyi bu müze-de bulabilirsiniz.
Ücret: 50 Kuruş (öğrenci), 1 TL (yetişkin)
Adres: Bey Mahallesi
Oyuncak Müzesi: Sadece çocukların değil yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek bir müzedir. 1700-1970 tarihleri arasında yapılmış oyuncaklar bulunur. Haftanın 7 günü 08:30-17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
Ücret: 50 Kuruş(öğrenci), 1 TL (yetişkin)
Adres: Bey Mahallesi

 

cocuklar-icin-gaziantep-te-bir-gun5

Bakırcılar Çarşısı:
Bakır işçiliği Gaziantep’te 400 yıllık geçmişe sahip olan bir el sanatıdır.Bu çarşıda pek çok bakır eşya bulabilir-siniz.

 

 

TEGV: Gaziantep çocuklarının en çok sevdiği yerdir ve sizin de seveceğinizden eminim.