Renkli Kalemlerden TRT’ye Renkli Ziyaret

WhatsApp Image 2018-05-27 at 17.29.46

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı TRT Çukurova Radyosu’nda Akdeniz’den Toroslara programına konuk oldu.

Vakfın Mersin Sorumlusu Müberra ATEŞ ablamız, Eğitim Uzmanı Vakıf Gönüllüsü Ender BEKTAŞ abimiz ve biz Renkli Kalemlerin gazetecileri İrem GÜNDÜZ ile Nas Ilgın BAŞBUDAK programa konuk olduk. Program Yapımcısı Sanem PAŞAHAN abla bizi programa alırken Sunucu Nur GÖRÜR ablada Renkli Kalemler Projesi’yle ilgili sorular sordu. Programda Renkli Kalemler Projesini şöyle anlattık.

Radyo programı boyunca; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarının çıkardığı yani bizim de Mersin’de çıkaracağımız yerel bir gazete olma özelliğini taşıyan Renkli Kalemler Gazetesini tanıttık. 2013-2014 ilkbahar döneminde yayın hayatına merhaba diyen projenin sonradan tüm TEGV öğrenim birimlerinde uygulanmaya başlamasından ve sıranın Mersin gazetesine geldiğinden bahsettik. Bu program kapsamında bize gazetecilikle ilgili eğitimler verildiğini, geziler düzenlendiğini, nasıl haber peşinde koştuğumuzu ve gönüllü abi ve ablalarımızdan gazeteciliğe dair neler öğrendiğimizi ayrıntılarıyla anlattık. Renkli Kalemler muhabiri İrem GÜNDÜZ olarak Renkli Kalemler Projesinin gelecekte hedefim olan yazarlıkla ilgili kendimi geliştirmemde yardımcı olacağını ve grup çalışmasını daha iyi kavrayacağımı düşünüyorum.

Renkli Kalemler Muhabiri Nas Ilgın BAŞBUDAK olarak ben de Renkli Kalemler ile ilgili güzel şeyler düşünüyorum. Çünkü Renkli Kalemler bize öğretici bilgiler öğretiyor. Ben de bundan zevk alıyorum