Fırıncılara Pazar tatili

firincilara-pazar-tatiliSamsun Fırıncılar Odası Başkanı, halkın hijyen koşullarına uygun üretilmiş nitelikli ekmek yemesi ve sektör çalışanlarının daha iyi koşullarda çalışması için kolları sıvadı…

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, fırıncıların pazar günü tatil yapması için çalışma başlattıklarını açıkladı. Samsun’da faaliyet gösteren fırıncıların pazar günü kapalı olması için bir çalışma başlattıklarını söyleyen Yılmaz Yiğit, özellikle fırında çalışanların ailelerine zaman ayırması gerektiğini vurguladı.

Yiğit, “Yıllardan beri bu yapılmadı. İnşallah burada federasyon kanalıyla, gerek mülki amirlerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçe belediye başkanlarımızla, ilçedeki fırıncı meslektaşlarımız ile beraber bunu faaliyete geçirmek için mücadele edeceğiz.

Ama dediğim gibi toplumumuzun onayını alarak bunu faaliyete geçireceğiz. Bunun üzerinde çok duruyoruz.

Gerek fırınlarımızın temizliği, gerekse de fırıncılık mesleğini bir nebze olsun popüler hale getirmek ve personel yetiştirmek anlamında yönetim kurulu üyelerimizle seçimden önce bunu konuşmuştuk. İnşallah bunu faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.