Teknolojinin Ruhu

İnsanın ruhuna işleyen teknoloji her geçen gün geliştikçe gelişiyor. Robotlardan tutun yapay zekâya kadar ilerleyen teknoloji, bazı insanları korkuturken bazılarını sevindiriyor. Ama bir gerçek var ki teknolojinin gelişmesiyle tembellik arttı.Tembelliğe sebep olan birçok icat ortaya çıktı.Ben de mucit olacağım ama insanlığa yararlı şeyler icat edeceğim. Hele ki günümüzde robotlar çok sayıda üretilir oldu. Bence bu tehlikeli bir şey… Teknolojinin ilerlemesi iyi fakat farklı amaçlarda kullanılabiliyor.

Telefonları, televizyonları ve daha birçok icadı yanlış kullanmamızdan dolayı hayatımız kötü etkileniyor.
İşte teknolojiden kötü etkilenmemek için derlediklerimiz:
-Hastalıklara engel olacak, doğaya zarar vermeyecek icatlar yapılarak insanların hayatı kolaylaştırılabilir. Bu icatların bize ait olması ise Türkiye’nin teknolojide gelişmesine katkıda bulunacaktır.
-Fabrikalara filtre takılarak hava kirliliğine, atıklarının da denize boşaltılmamasıyla sularımızın kirlenmesine engel olabiliriz. Bu da ayrıca ürünün değerini attıracaktır.
-Biliyoruz ki eskiden mektuplarla iletişime geçer, sabrı öğrenirdik. Ama artık elektronik postalar sayesinde daha hızlı birbirimize ulaşabiliyoruz. Mektup kaldırılmamalı ve daha fazla mektuplaşılmalıdır. Önemli durumlarda ise elektronik postalar kullanılabilir.
-Bilgisayar önüne geçince sandalyede dik bir biçimde oturulmalı ve ekrana çok yakından bakmamalıyız.