İlham Veren Hayat Hikayeleri

Bazı insanlar bulundukları küçük yerden çıkarak yüksek mevkilere gelmiş, herkesin hayatına dokunan kişiler olmuşlardır. Şimdi, bunlardan birkaç tanesinin hayatına bakalım!

Steve-Jobs kullan

Steve Jobs

1980’de kendi kurduğu şirketten atıldı. Ve bunu böyle yorumladı “30 yaşındaydım ve kapı dışarı edilmiştim. Endişe, bir girişimcinin hayatında olmazsa olmaz hislerden biridir, fakat kurduğum şirketin tepesindeyken alaşağı edilip şirketi başkalarının elinde görmek gibisi yok. Zor durumda olan Apple’ın başına geçen Jobs, şirketi zirveye taşıdı.

 

aaron_patzer kullan

Aaron Patzer

Mint.com’un kurucusu Aaron Patzer, finans üzerine açtığı web sitesiyle internet dünyasında bir ilki başardı. Mint.com, insanlara paralarını yönetmelerini sağlayan ve 10 milyonun üzerinde kullanıcısı olan bedava bir internet aracı. Patzer, bu web sitesitesiyle insanların ev ekonomilerini planlamalarına yardımcı oldu.

 

 

 

gaben kullan

Gabe Newell

Takvimler 2002-2003 yıllarını gösterirken Playstation 2 zirve noktalarını yaşamakta, Xbox piyasaya sürülmek üzereydi. Gabe Newell’in kurucusu olduğu ünlü video oyun şirketi Valve o zamanlarda Half-Life’ı çıkardı. Ardından  Half-Life’nin bir modu olarak piyasaya çıkan fakat sonrasında ayrı bir oyuna dönüşen Counter-Strike’ı yayınladı. Şirketin oyunları milyonlarca defa oynandı. Steam isimli uygulamasında yüzlerce oyun sattı. Newell, bu sayede dünyanın en zengin insanları arasına girdi.

 

Kaynak: www.harbimila.com,www.girisimcikafasi.com