TEGV’in Marifetli Eli: Düşler Atölyesi

Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ülkemizin dört bir yanında marifetli ellerle etkinlik yapıyor.

 

Düşler Atölyesi’nde güzel sanatlar aracılığı ile bizim ve gönüllü abi ve ablalarımızın yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim ve sorumluluk gibi yaşam becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Biz bu etkinlikleri alırken abi ve ablalarımız bilgilendirme yaptılar. İçerikler: sanatçı tanıma ve tanıtma, resim, ebru, heykel, baskı, atık malzeme, iki ve üç boyutlu tekniklerden oluşuyor.On haftalık programın sonunda tüm çalışmalarımızın yer aldığı bir sergi düzenleniyor.
Müberra abladan aldığımız bilgileri doğrultusunda programın isteğe bağlı olarak 2-4 hafta olarak ilköğretim okullarında da uygulanabileceğini de öğreniyoruz.
TEGV’de Düşler Atölyesi etkinliği küçük kardeşlerimizden (1-8. sınıflara) abi, ablalarımıza kadar uygulanabiliyor. Bu etkinlik de toplam on hafta sürüyor.

Biliyor musunuz?
Mersin’in öğrenim birimlerinde çocuklar çok eğlenir, öğrenir ve ellerini maharetli şekilde kullanırlar. Ufukları gelişir. Sadece güzel sanatlarda değil hangi alanda ilgileniyorlarsa bu yaratıcılık sayesinde kendilerini geliştirirler. Yani güzel sanatlar sadece insanı güzel sanatlarda değil her alanda geliştirir. Mesela ebru sanatı insana güzel bakış kazandırır.
Düş kur ve uygula!