İzlenme Rekoru Kıran Lüküs Hayat Müzikali’nden Atıfet Bizlerle…

izlenme-rekoru-kiran-lukus-hayat-muzikalinden-atifet-bizlerle2Kendisi de bir eğitim gönüllüsü olarak sokak tiyatrolarında yer alan Elif Melda Yılmaz, şimdilerde adından çokça söz ettiren Lüküs Hayat Müzikali’nin başrollerinden Atıfet’i canlandırıyor. Aldığı başroller bununla da bitmiyor. Kanlı Nigâr oyunundaki Nigâr da Elif Melda Yılmaz ile yeniden canlanıyor. On beş yıldır Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda rol alan Elif Melda Abla ile keyifli dakikalar geçirdik.

Elif Melda Yılmaz tiyatroyla ilk kez 11 yaşında tanışmış. Profesyonel tiyatro hayatına üniversiteyi bitirdikten sonra “Bir Şehnaz Oyun”la başlamış. 11 yaşında okul müsameresinde bir piyeste rol alması onun hayatında bir dönüm noktası olmuş. Hayatını değiştiren bu anısını bize gözleri dolarak anlattı:
izlenme-rekoru-kiran-lukus-hayat-muzikalinden-atifet-bizlerlei“Okul müsameresi için Çarpılmışlar adında bir romandan uyarlanan bir piyeste, evin akli dengesi bozuk genç kız rolü bana verildi. Benim için özel durumu olan bir rolün verilmesi sorun değildi. İşin tuhafı bu kız hiç ama hiç konuşmuyordu. Rolüm için ezberleyeceğim hiçbir şey yoktu.

 

 

Bu durum beni çok üzmüştü. Ben neden hiç konuşmuyorum diye kıyameti kopardım. Provalar boyunca öğretmenimle tartıştım; sorun çıkardım. En sonunda öğretmenim dayanamayıp oyunu bıraktı. Tabi bu durumdan çok utandım. Ve kendisinden defalarca özür diledim, işi tatlıya bağladık.” dedi.
Sözlerine şöyle devam etti: “Gösteri günü piyesimizi tamamladık ve perde arkasına geçtik. Tiyatro bitiminde tüm oyuncular sırayla sahneye davet edilir ve selam verir. Selam verme sırası bana geldiğinde, “Kerime rolünde Elif Melda Yılmaz” dendiğinde salonda bir alkış koptu. İzleyicilerden gelen coşkuyu duyunca çok şaşırdım. Perdeden başımı uzattım. Herkes ayakta alkışlıyordu. Bu durum beni çok etkilemişti. Sahneye ağlayarak çıktım ve selam verdim. İşte o gün alkışların müptelası oldum.

izlenme-rekoru-kiran-lukus-hayat-muzikalinden-atifet-bizlerle3Tiyatrocu olma kararımı da o gün vermiştim. O anki duygularım anlatılamazdı. Bu sayede ön yargılı olmamam gerektiğini anlamış oldum.”
“Tiyatro konusunda ailem ilk önceleri beni pek desteklemedi.

 

 

Özellikle annem tiyatronun ülkemizde profesyonelce yapılmadığını, oyuncuların hak ettiği karşılığı alamadığını düşünüyordu ve bana karşı çıkıyordu. Babam ise benim tiyatroyu çok istediğimi anladı ve destekledi.

İşin özünde hayallerime sahip çıktım. Hayatta hedefler belirlemeli ve peşinden koşmalısınız. Hedefinizin sizin için doğru olduğuna inanıyorsanız tatlı dil ve başarınızla çevrenizdekileri de ikna etmelisiniz.” diye tavsiyelerde bulundu.
Sohbetimizi o güzel sesinden bir orman şarkısıyla sonlandırdı. Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda…