Serdivan Trafik Park


Uygulamalı trafik eğitiminin yanı sıra, ilk sürüş deneyimi 
ve çeşitli oyun gruplarıyla alternatif eğitim ve eğlence imkânı sunan Serdivan Trafik Park, ziyarete gelen minikleri bilinçli sürücü olma yolunda eğlendirerek eğitiyor.

Renkli Kalemler Sakarya ekibi olarak gönüllü abimiz Özcan Kocakaplan ile Trafik Park’ı keşfetmeye gittik. Bu park, ilimizin Serdivan ilçesinde bulunmaktadır ve Türkiye’nin en büyük trafik eğitim parkıdır. Çocukların trafik hakkında eğitim alabilmesi amacıyla oluşturulan bu parkta, trafiğe dair levhalardan yaya geçidine kadar pek çok şey mevcut. Öncelikle trene bindik. Trende çocukların parmağı sıkışmasın diye her vagonda bir veli de bulunuyordu. Sonra yarış arabalarına bindik.

asdfghjkl13 yaş ile sınırlı olan bu pistte, trafik ışıkları da bulunuyordu. Böylece küçük yaşlarda trafik kuralları bilinci de zihinlerimize yerleştirilmiş oldu. Arabalardan indikten sonra zıpzıpa bindik, orada da yaş sınırı 13’tü. Zıpzıpta başkalarına zarar vermemek adına takla atmak, bir başkasının yerine girmek gibi yasaklar vardı. Kuralları çiğneyen olursa zıpzıptan çıkartılıyordu. Ufak çocuklar için ise oyun parkı vardı. Onlar da araba ile oynuyorlardı. Ziyaretimiz çok güzel geçti ve çok eğlendik. Trafik Park’a ve yetkililerine bizleri ağırladıkları için teşekkür ederiz. Sizler de haftanın her günü Trafik Park’a gidip hem faydalı hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz.