Renkli Kalemin Renkli Çocuklarını Tanıyalım

 

 

Renkli Kalemin genç gazetecileri olarak kendimizi sizlere biraz tanıtmak istedik. Sizlerle buluşmanın keyfini çıkartarak bizleri tanımanızı istiyoruz.

Renkli Kalemin renkli çocukları olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı  ve Yapı Kredi’ nin  işbirliğiyle bizler gazete çıkarma serüvenine başladık.  Bu dört aylık süreçte hem eğlendik hem öğrendik. Gazetemizde   Hasankeyf’e giderek sizlere tarihi yerler tanıttık. Batman Barosu Başkanı Abdulhamit Çakan abinin  bizi ağırlamasıyla  hem çocuk hakları ile ilgili bilgi aldık hem de avukatlık mesleğini tanıdık. Batmanın deneyimli  bayan gazetecisi olan Hatice Türkan abladan gazetecilik ile ilgili tüyolar aldık. Bunları ve daha bir çok şeyi gazetemizde okuyabilirsiniz. Bu gazeteyi bizler size hazırladık .Bizler kimiz ? Gelin biraz bizi tanıyalım. 🙂

 

Muhammed Cemiloğlu:  Fatih ortaokulunda 7. Sınıf öğrencisiyim. Matematik, fen ve sosyal bilgiler en sevdiğim derslerdir, en sevmediğim ders ise müzik dersidir. Müzik dinlemek ve futbol oynamak hobilerim arasındadır. Sokak hayvanlarını çok sevdiğim için Batman da sokak hayvanları için bir barınak kurulmasını çok istiyorum.8 yaşından beri TEGV de çocuk gönüllüyüm. Bu şirin kurumda birçok etkinliye katıldım. Büyüdüğümde bende çocuklara eğitimler verip onların kahramanı olmak istiyorum. Bu etkinliğe girdiğim için çok mutluyum Batman Renkli Kalemler ekibi olarak tüm okuyucularımıza selamlar….

Kübra Karataş:  Merhaba ben 14 yaşındayım. Fatih Ortaokulu 8/E sınıfı öğrencisiyim. Tarihi nesneleri incelemeyi çok severim. En sevdiğim renk açık mavi çünkü bana doğanın verdiği huzuru anımsatıyor. En büyük ideallerimden biri de Batman Fen Lisesini kazanmak.

Mehmet Akif  Kir:  Ben 13 yaşındayım. Tutuğum takım Fenerbahçe. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. En sevdiğim yemek pilav ,en sevdiğim şarkıcı ceza, en sevdiğim şarkısı ise suspus.

Ufuk Günaydın: Merhabalar ben 13 yaşındayım. Batman Atatürk Ortaokulunda 7. Sınıf öğrencisiyim. Babam okuduğum okulda öğretmen ,annem ev hanımı , üç kardeşin en küçüğüyüm. Okul dışında boş zamanlarımı TEGV de etkinliklere girerek geçiriyorum. TEGV de çok zevkli ve faydalı bir ortamın olduğunu düşünüyorum. İlerde avukat olup TEGV de gönüllü olmak istiyorum.

Elhanur Geçen: Merhaba ben 14 yaşındayım. Fatih Ortaokuluna gidiyorum. Şimdilik en  büyük hedefim iyi bir liseyi kazanmak. En sevdiğim hayvan kuşlardır çünkü kuşlar  bana özgürlüğü anımsatıyor. TEGV de olmak bana keyif veriyor burada kendimi daha çok tanıma fırsatı elde etiğime inanıyorum. Buda bana ilerde meslek seçiminde çok faydalı olacaktır. İlerde  mesleğimin yanında hobi olarak yazarlık yapmak istiyorum.

Furkan Eren:  Merhaba 13 yaşındayım. Fatih Ortaokuluna gidiyorum. Bisiklet sürmekten çok keyif alırım. Boş vakitlerimde  müzik dinler, hikaye kitapları okur ve futbol oynarım. Ailemle vakit geçirmekten çok keyif alırım. Bu etkinlik  sayesinde gazeteciliğe olan ilgim daha çok arttı.   Hayata hiç sevmediğim ve asla kabul etmeyeceğim benden uzak dursun dediğim  insanlar , dürüst olmayan insanlardır.