Benim Modam

Renkler ve zevkler tartışılmaz. Bence moda insanın kendi zevkidir, canının istediğini, kendine yakışanı giymesidir. Bana göre asıl moda budur zaten.

 

 

Sizler için mevsimlere göre kendi moda anlayışımı anlatmak istiyorum.

SONBAHAR VE KIŞ: Sonbahar ve kış mevsimlerinde tek renklere veya koyu renklere bağlı kalmamalıyız. Çünkü mevsimin rengi olmaz. Kışın da doğa bize tüm rengini sergilerken, biz niye rengârenk giyinmeyelim? Ben, dolabımda genelde tayt ve renkli kazaklara ağırlık veriyorum. Unutmadan, fularları da kullanmayı ihmal etmiyorum. Deri mont vazgeçilmezim çünkü her kombine uyum sağlıyor. Kış aylarında botlar taytlarla harika duruyor ve tabii ki bunların hepsini, yine vazgeçilmezim olan sırt çantamla tamamlıyorum.

İLKBAHAR: Bahar aylarını kim sevmez ki. Eğer elbiseniz hareketliyse çorabınızı tek renk veya pantolonunuz çok renkliyse üzerinizi tek renk tercih edebilirsiniz. Böylece karışık gözükmeyecek hoş bir görüntü olacaktır.

YAZ: Yaz mevsiminde omuzu açık modeller çok moda. Herkesin dolabında mutlaka bulunuyor bu modeller. Kot, keten gibi pantolonlarla spor şıklığını yakalayıp, bu kullanımları tercih edebiliriz. Tabii ki aksesuar olmazsa olmaz. Bir gözlük ya da saçımızdaki bir tokayla fark yaratabiliriz.

Bazen değişiklik iyidir. Örneğin, giysilerimize uygun çanta ve ayakkabılar aynı renk olsun diye uğraşmaya gerek yok. Moda diye herkes birbirinin aynısı olmamalı, ufak dokunuşlarla kendimizi gösterebiliriz.

Modayı kendiniz yaratabilirsiniz! Rahatlık hepsinden önemli diye düşünüyorum. Moda diye istemediğiniz şeyleri giyip, robot gibi dolaştığınızı düşünsenize? Renkler sınırsızdır, modası hiç geçmez. Ama seçim hep sizin olsun.

Kendi modamızı özgür bırakalım, renkler hep bizimle olsun.