Okula giderken yapabileceğiniz saç modelleri

Sizin için okula giderken yapılabilecek saç modellerini araştırdık. Hem kolay hem de güzel saç modellerinden bazılarını sizin için seçtik.

okula-giderken-yapabileceginiz-sac-modelleri

Topuz: Topuz yapımında ilk başta sıkıca bir atkuyruğu yaptıktan sonra topuz tokasını takıyoruz. Sonrasında ise saçı eğip topuz tokasını etrafına sarıyoruz. Daha sonra tekrar bir toka ile bağlıyor ve saçımızı etrafına doluyoruz.

 

 

 

okula-giderken-yapabileceginiz-sac-modeller2i

 

Balık Sırtı Örgü: İlk olarak saçımızın önünden bir tutam saç ayırarak geri kalan saçı örmeye başlıyoruz. Saçı örmeye devam ederken yandaki saçları yavaş yavaş örgünün içine katıyoruz. Örgünün sonuna geldiğimiz zaman ince bir lastik tokayla saçımızı bağlıyoruz.

 

 

okula-giderken-yapabileceginiz-sac-modelleri3Atkuyruğu: İlk önce saçımızı tarıyor ve düzleştiriyoruz. Yukardan çengelli toka ile topluyoruz. Daha sonra ise saçın bir yanından alarak saçı çengelli tokanın etrafına sarıp tel toka ile tutturuyoruz. Böylece çengelli toka görünmemiş oluyor

Taç örgüsü: Saçımızı tarıyoruz ve saçın sağ ya da sol tarafından bir tutam saç alıyoruz ve aldığımız tarafın ters tarafına atıyoruz. Atılan saçların kök kısmını 3’e ayırıyoruz ve örmeye başlıyoruz. Örgü uç kısma geldiği zaman lastik toka ile bağlıyoruz.
 

okula-giderken-yapabileceginiz-sac-modelleri4

Mısır örgüsü (kılçık örgü): saç öncelikle atkuyruğu şeklinde toplanır ve ikiye ayrılır. Daha sonra parçalardan birinden bir tutam saç alınır. Bu parçalar kalan saçın üstünden geçirilip saçın altına getirilir ve örülür. Örgünün sonuna gelindiğinde lastik toka bağlanır.
Bu saç modelleri ile okulda en havalı siz olabilirsiniz.