Birçok Başarıya İmza Atan Cizre Fen Lisesinin Tanıtımı Yapıldı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Şahan İke Başkanlığında, Cizre Fen Lisesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Müdürlüğümüzün konferans salonunda yapılan toplantıya; Şube Müdürümüz Ahmet Gümüş, Cizre Fen Lisesi Müdürü Behzat Moran, Müdür Başyardımcısı Selim Duran ve okul rehber öğretmeni Ahmet Sain katıldı. Rehber öğretmenleri ile 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan toplantıda, LGS öncesi lise okul tanıtımlarına dikkat çekildi. Toplantıda, bölgede önemli başarılara imza atan Cizre Fen Lisesi’nin yüksek puanla öğrenci alan fen liselerinden biri olduğu ifade edilerek Cizre Spor Lisesi ve 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında öğren-ci alacak olan Cizre Güzel Sanatlar Lisesine değinildi.

Toplantıda; Cizre Fen Lisesi öğrencilerini nasıl alıyor, bu lise mezunları hangi üniversiteleri kazanıyor, son yıllarda kaç puanla kaç yüzdelik dilimle öğrenciler bu liseye yerleşti ve kontenjanı kaç oldu sorularına açıklık getirildi. Cizre Fen Lisesi pansiyonu hakkında da bilgilerin aktarıldığı toplantıda, sosyal aktivitelere yönelik diğer tüm sorular da yanıtlandı.