Cano’nun Düğünü

Down sendromlu Can için gelinsiz düğün yapıldı.

cizreli-cano-00İlçemizde Can Baba lakabıyla bilinen ve herkes tarafından tanınan ve sevilen Can Caba için bütün şehir bir araya gelerek görkemli bir düğün gerçekleştirdi.
Küçüklüğünden beri tek hayali evlenmek olan Cano Baba için çiçekçiden fotoğrafçıya, muhtardan kaymakama kadar herkes seferber olup büyük bir iyilik hareketi başlattılar.

Yerel şarkıcıların, davulcuların ve bütün mahallenin katılımı ile Cano’nun düğünü adeta bir şenlik halini aldı. Davetlilere limonata ve çiğ köfte servisinin yapıldığı düğünde Cano da omuzlardan inmedi.

Kendisiyle yaptığım sohbette, etkinlik hakkında bilgi veren Cano’nun abisi Cudi Caba, “Ailece bütün Cizre halkına çok teşekkür ediyoruz. Sayelerinde kardeşim hayatının en güzel gününü yaşıyor. Aynı zamanda toplumda down sendromlu bütün kardeşlerime karşı bir duyarlılık ortaya çıkmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kale Mahallesi’nde boş bir alanda gerçekleşen düğünde halay başı olup canlı müzik eşliğinde halay çeken 23 yaşındaki down sendromu hastası Cano için kına töreni de düzenlendi. Düğüne katılanlar Cano ile birlikte doyasıya halay çekip eğlenirken, bu anı ölümsüzleştirmek isteyen bazı vatandaşlar izdihamın yaşanmasına neden oldu. Cizrelilerin büyük bir ilgi gösterdiği düğün, pasta kesilmesi ile son buldu.