Divriği’nin Kapadokyası

Türkiye’de gezip görülecek o kadar güzellik var ki… Bunları saymakla bitiremeyiz. Bu güzellikler içinde de öyle bir yer var ki doğanın mükemmel bir eseri. Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Maltepe köyündeki köy halkının Şeytan Şehri diye adlandırdığı yüzlerce kum pelerinden oluşan bu yeri mutlaka görmelisiniz.

Sivas’ın Divriği İlçesine bağlı Maltepe köyündeki Şeytan Şehri  muazzam bir manzaraya sahip doğa harikasıdır. Burası doğal bir oluşumdur ve geleceğin Kapadokya’sı olmaya adaydır. Çoğu kişi buradan çok rahatlıkla ikinci Kapadokya olarak bahsetmektedir.

Zira oluşan peri bacaları ve kaya şekilleri bunun göstergeleridir. Doğa yürüyüşü sevdalılarına ve fotoğraf meraklılarına burayı kesinlikle gezip görmesini, oluşum sürecine şahit olmasını tavsiye ediyoruz. Kum tepelerinden oluşan bu manzara köylü halkını biraz korkutmaktadır. Sebebi ise burada yüzlerce insan silueti beliriyormuş ve buradan geçenlere biraz korkutucu geliyormuş. Güneşin ve ayın da yansımasıyla daha da mükemmel bir görüntüye sahip olan Şeytan Şehri’nin özellikle fotoğraf sanatçıları tarafından sıklıkla ziyaret edildiği bilinmektedir.

şeytan 1   03142e5a547235f3608dfe27960dc05b

Kaynak: www.haberler.com