Makaslar, özel çocukların güzelliklerine güzellik kattı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde özel çocuklar eğitim gördükleri okulda tıraş edildi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Cizre’de de farklı etkinliklerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi Kuaförlük alanı usta öğreticileri tarafından özel çocuklar tıraş edildi.


Usta Öğreticiler, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında Özel Eğitim Uygu-lama Okulunda eğitim gören özel öğrenciler için el ele vererek onların saç bakım ve tıraşlarını yaptı. Keyifli anların yaşandığı etkinlikte saçı bakımı yapılan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Özel Eğitim Uygulama Okulunda düzenlenen etkinliğe katılan Cizre Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlit Gayırinal, “Engelli insanlarımızın, çocuklarımızın herhangi bir “Aralıkta” değil, her zaman yanlarındayız. Bugün de hem engelli çocuklarımızla vakit geçirmek hem de bir nebzede olsa onları mutlu etmek için bir araya geldik. Bu vesile ile bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve usta öğreticilere teşekkür ederim.” dedi.