Merhaba Yeni Gün

Hepimiz sabah uyandığımızda daha enerjik olmayı ve kendimizi daha az yorgun hissetmeyi isteriz. Bazı ipuçları ile bunu başarmak hiç de zor değil

Cute-Small-Double-Bell-Night-Light-Children-Mini-Quartz-font-b-Alarm-b-font-font-b

Sabah uyandığımızda pek çoğumuz kendimizi yorgun hissederiz. İster geç bir saatte ister erken bir saatte uyanalım, enerjimiz yerinde olmaz. Aslında bunun, bedensel bir yorgunlukla pek ilgisi yoktur ve altında başka sebepler yatar.

Öncelikle vücudumuzun bir biyolojik saatinin olduğunu unutmamalıyız. Vücudumuz, yaptığı bir şeyi hep aynı saatte yapmaya alışıktır. Dolayısıyla her gün aynı saatte uyuyup uyanmak, kendimizi daha iyi hissetmemize ve vücudumuzun daha az yorulmasına yardımcı olacaktır.

Gece yatmadan önce bir şeyler yemek üzerimizde bir ağırlık hissetmemize sebep olacaktır; dolayısıyla sabah kalkmamız da zorlaşacaktır. Bu sebeple yatmadan önceki 2 saate kadar hiçbir şey yememek, ertesi güne daha enerjik bir şekilde uyanmamızı sağlayacaktır.

Diyet-Kahvaltı-Tabakları-diyet-kahvaltı-tabağı-önerileri-kahvaltı-fikirleri-14

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve bütün gün bizi ayakta tutar. Bu sebeple kahvaltı yapmak ne kadar önemliyse, kahvaltıda yemeyi seçtiğimiz besinler de o kadar önemlidir. Kahvaltımızda kayısı, ceviz, fındık, yoğurt, yumurta, tahıl gibi besinler olursa, enerjimiz daha fazla olacaktır. Ayrıca uyanır uyanmaz içeceğimiz bir bardak su da, kendimizi daha zinde hissetmemizi sağlayacaktır.

Son olarak, uyandığımızda yapacağımız küçük egzersizler de vücudumuzun kendine gelmesini sağlayacaktır. Kan dolaşımımızın hızlanmasını
sağlayacak olan bu küçük hareketler, güne daha
iyi başlamamıza yardımcı olacaktır.