Yeni Yıl Zeyrek Öğrenim Birimi’nde Kutlanır!

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Zeyrek Öğrenim Biriminde 29 Aralık 2018 tarihinde, çocukların ve gönüllülerin katılımıyla yılbaşı partisi gerçekleştirildi.

Yeni yılı hep birlikte kutlamak isteyen Zeyrek çocukları ve gönüllüleri birimde bir kutlama yaptı. Çocuklar farklı atölyelere girdiler ve çok eğlendiler. Öğleden sonra başlayan partide çocuklar ilk önce Okuma Adası’na girip gönüllü abla ve ağabeylerin onlar için seçtikleri müziklerle coşkuyla dans edip eğlendiler.

DSC_3419-min

Daha sonra kütüphaneye giderek onlar için önceden hazırlanmış küçülen kağıttan yapılmış kelebek, arı, koyun, hava balonu, balık gibi şekilleri boyadılar. Yine gönüllü abla ve ağabeylerinin onları beklediği fırının yanına giderek bu kağıtlardan kendilerine anahtarlık yaptılar. Bu onlar için harika bir anı oldu.

DSC_3370-min

Anahtarlıklar bittikten sonra, değişik karakterlerdeki ‘Yeni yılınız kutlu olsun!’ mesajlarını kendileri için oluşturup yeni yıl kartı hazırladılar. Tüm eğlencenin ardından onlar için yapılmış kurabiyelerini alarak evlerine döndüler.