Seyir Terası

Bitlis Belediyesi tarafından kısa bir süre önce kentin en yüksek noktasına yapılan seyir terası vatandaşlara 5 minareli şehrin tüm güzelliğini izleme fırsatı sunuyor.

Yedi bin yıllık geçmişe sahip kadim kentin Ruslar tarafından işgale uğradığı yıllarda “Bitlis’te Beş Minare” türküsünün söylendiği Şeribey Tepesi, Bitlis Belediyenin yaptığı çalışmayla seyir terası oldu.

Kentin Şeribey Tepesi’nde kurulan seyir terası sayesinde Bitlis’in gece ve gündüz güzelliğini izleyebilmek mümkündür.

Seyir terası özelikle akşam saatlerinde insanlara seyrine doyulmaz güzellikler görme imkânı sunuyor. Bunun için gece saatlerinde Bitlisliler seyir terasına akın ediyorlar. Seyir terası, doğası ve temiz havasıyla da insanları kendisine çekiyor. Sadece Bitlisliler değil, il dışından gelen misafirlerin de yoğun ilgi gösterdiği seyir terasın gecesi ayrı gündüzü ayrı keyif veriyor. Bir yandan çaylar yudumlanırken bir yandan fotoğraflarla görsel güzellik ölümsüzleştiriliyor.

Ziyarete gelen misafirler “Bitlis küçük bir şehir gibi görünüyordu. Fakat seyir terasından bakınca aslında büyük ve güzel olduğunu gördük” gibi yorumlarla fotoğraflar çekip o anı ölümsüzleştirerek şehrimizden ayrılıyorlar.

Kaynak: www.timeturk.com.tr

SEYİR-minseyir tepesi