Selam Ben Namık!

selam-ben-namikiNamık, İsmet İnönü Caddesinde yaşayan, esnaf ve caddeden yolu geçen herkesin gözbebeği olmayı başarmış bir sokak köpeğidir. Sokak köpeği deyip geçmeyelim. Namık’ın sevenleri, takipçileri çok fazla. Kendi adına açılmış .653 takipçisi olan bir Facebook sayfası  (facebook.com/NAMIK) bile var.

 

Profilinde kendisinin ve arkadaşlarının sağlık durumu, sıkıntıları, ihtiyaçları ve hatta yaptığı yaramazlıklar paylaşılıyor.
Leyloş, Beyaz, Karamel, Fıstık, Dingo,Kemik, Minti, Limon, Korsan, Zeytin, OO7,
Badem ve Yastık, Namık’ın arkadaşlarından sadece birkaçı.
Namık tahminen 14-15 yaşlarında. Yaklaşık 10 yıldır da İsmet İnönü Caddesi’nin sakinlerinden. Bugünlerde tek sıkıntısı yaşlılık ve sağ arka ayak bağlarındaki sorun. Cadde halkı Namık’ı ve arkadaşlarını çok seviyor, koruyor ve kolluyor. Fakat bazen yanlış ve dengesiz beslenmesine sebep oluyor. Köpek dostlarımızın da sağlığını tehdit eden birçok besin var. Bilmeden de olsa bu besinler onların sağlığını bozabilir ve hatta ölümüne bile sebep
olabilir.
Biz de sevimli dostlarımıza zarar veren yiyecekleri araştırdık. İşte köpek dostlarımızın düşmanları: Sofra artıkları, sucuk, salam, sosis, pastırma, kedi maması, mantar, patates, domates, süt ve süt ürünleri, ceviz, sığır, koyun tavuk kemikleri ve balık kılçıkları, alkollü içecekler, elma, kayısı, kiraz, şeftali erik, yaş/ kuru üzüm, soğan,sarımsak, çiğ balık, çiğ yumurta, çikolata.

Bu zararlı gıdalara dikkat edip dostlarımıza vermeyelim. Eğer bir gün bu caddeye yolunuz düşerse Namık’ı da ziyaret etmeyi, birkaç fotoğraf çekmeyi, çektiğiniz fotoğrafları da Namık’ın profilinde paylaşmayı unutmayınız.