Renkli Kalemler Gazetecileri Mustafa Bulut, Nehir Demir ve Yahya Alpar Göztepe Spor Kulübü’nde

Müze Kupalarla Dolu

Göztepe Spor Kulübü 14 Haziran 1925’te Nebil ile Vedat kardeşler, Muzaffer Koral, Ferit Simsaroğlu, Necati Bey ve Nusret Bey tarafından kurulmuştur. Göztepe Spor Kulübü’nde futbol, hentbol, voleybol, yelken, basketbol haricinde rüzgâr sörfü, eskrim, okçuluk gibi toplam 19 branş bulunmakta. Göztepe Spor Kulübü’nün yeni stadyumu tam 20 bin kişilik. Bu stadyumda futbol dışında birçok branş maçlarını sergilemekte. Göztepe Spor Kulübü’nde Amatör Spor Direktörü Deniz Durmaz ile röportaj yaptık. Bu söyleşide Göztepe Spor Kulübü’nün branş sayısında birçok spor kulübünün önünde olduğunu öğrendik.

Olimpiyatlara Katıldılar

Ayrıca Göztepe Spor Kulübü Avrupa Kupaları’nda yarı final oynayan ilk Türk takımı olma özelliğine sahip. En son Tokyo
Olimpiyatları’nda Yasemin Ecem Anagöz okçuluk dalına, Ferhat Arıcan jimnastik dalında Türkiye’yi Göztepe Spor Kulübü ismi
altında temsil etmişlerdir. Ferhat Arıcan bu olimpiyatla Türkiye’ye jimnastik dalında madalya getiren ilk sporcu olmuştur. Göztepe Spor Kulübü gelecekte Paris Olimpiyatları’na en çok sporcu gönderen spor kulüplerinden biri olmayı hedeflemektedir.
Deniz Durmaz 1995 senesinden beri maçlara gidiyor. 15 yaşından beri koyu Göztepe taraftarı olan Deniz Durmaz, bu yönünü çocuğuna da aktarmış. Okul arkadaşlarının Göztepe taraftarlığı Deniz Durmaz’ı oldukça etkilemiş ve arkadaşlarıyla gittiği ilk Göztepe futbol maçı ile taraftarlığı başlamış. Söylediğine göre bu maçta yaşadığı taraftar heyecanı Deniz Durmaz’ın eğitim hayatını, iş hayatını tamamen değiştirmiş.
Deniz Durmaz’a futbolla ilgili en unutmadığı anlardan birini sorduk. Deniz Durmaz’a göre 1999 yılının Mayıs ayında Antalya’da taraftar olarak katıldığı Süper Lig maçı en unutamadığı anlardan biri. 19 yaşında katıldığı bu maçtan büyük bir heyecanla bahsediyor ve Göztepe’nin bu şampiyonluğunu tribünde izlemekten gurur duyduğunu aktarıyor.

Taraftarlığı dışında Deniz Durmaz, Göztepe Hentbol Takımı’nın ilk kaptanı. Şu anda ise Göztepe Klasik Yay Erkekler Okçuluk Takımı’nda faaliyette. Göztepe Spor Kulübü’nde bir Kupa Müzesi vardı. Göztepe Spor Kulübü’nün sayılamayacak kadar çok kupası olduğunu öğrendim ve ben buraya gittiğim için çok mutluyum. Bence herkes Göztepe Spor Kulübü’ne gitmeli.