AÇEV & TEGV kardeşliği

acev-tegv-kardesligiEğitim konusunda inanılmaz işlere imza atan TEGV şimdi de AÇEV ile işbirliği yaparak anne-baba eğitiminin de ne kadar önemli olduğunu kanıtladı.

1993 yılında kurulan AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere eğitim vererek iyi ve sağlıklı bir “erken çocukluk dönemi” geçirilmesini amaç edinmiştir. Böylece daha gelişmiş bir toplum yaratılacak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanacaktır. Öncelikle ihtiyaç kitlesine göre programlar geliştirilmekte, bu programlar uygulanmakta ve uygulamalar değerlendirilerek programların daha da gelişmesi konusunda çalışmalar devam ettirilmekte.
AÇEV’de uzun süreli eğitim programlarının dışında bilinçlendirmeye yönelik kısa süreli eğitim programları da uygulanır. Bu arada geniş kitlelere ulaştırılan yayınlar, araştırmalar ve uzaktan eğitim modelleri de yer almakta. Okuma yazma bilmeyen yetişkinlere, okuma yazma eğitimi verilerek anne babaların çocuklarına yardımcı olabilmeleri ve hayatı yakalayabilmeleri için farkındalık da yaratılmaktadır.

İşte bu anlamda TEGV Ankara Eğitim Parkı, AÇEV ile ortak bir çalışma yürütüyor. Okuma bilmeyen annelere AÇEV tarafından eğitim verilirken, yer anlamında da Ankara Dr. Nüsret Arsel- Semahat Arsel Eğitim Parkı destek vererek, adına yakışır biçimde eğitim konusundaki farklılığını bir kez daha ortaya koyuyor.