Bisikletliler Derneği’ni Ziyaret

 

Türkiye’de bisiklet kültürünün geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve iletişimin sağlanması amacıyla, çalışmalarını yürüten Bisikletliler Derneğini ziyaret ettik.

Dernek Genel Sekreteri ve Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Mert Atalay çalışmaları hakkında bilgi verdi.

IMG-20190108-WA00242008 yılında İstanbul Genel Merkezli olmak üzere Türkiye çapında 50 il ve ilçede temsilcilikleri ile eş zamanlı ulusal ve uluslararası faaliyetler yürüttüklerini belirten Mert Atalay, derneğin bisiklet kültürünü yaymak üzere bisikletli ulaşım ve bisiklet altyapısına yönelik vizyonuyla kitlesel hareketler düzenlediğine dikkat çekti.

2013 yılından bu yana Sakarya’da şubeleştiklerini belirten Atalay, hafta içi kısa keyif turları ve Pazar günleri kültür, doğa, tarih gezileri yaptıklarını belirtti. Sakarya’da birçok bisikletli girişimde bulunduklarını anlattı.

Her yaştan katılımcının bulunduğu derneğe ait Sakarya Bisiklet Evi’nden bahseden Mert Atalay, bisiklet evinde birçok yerli ve yabancı misafir ağırladıklarını belirterek 2018 yılında 60’a yakın misafire konaklama sağladıklarını da aktardı.

Bisikletli yaşam adına her açıdan çalışmalar yürüten derneğe, genç nesillere yönelik eğitimleri ve etkinlikleri için Renkli Kalemler adına teşekkür ediyoruz.