Hayallerim ve Ben

Renkli Kalemler ekibi olarak TEGV Hakkari Sihirli Çan Öğrenim Birimi’nde etkinliklere devam eden arkadaşlarımıza gelecekle ilgili hayallerini sorduk.

MERYEM BOR
Ben büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Geleceğin çocuklarına ders verip onlarla oyun oynamak istiyorum. Öğrencilerimin büyüyüp güzel mesleklere sahip olmasını istiyorum. Onların gelecekte çok iyi öğrenciler olmasını istiyorum. Saygılı olmalarını istiyorum. Bilgili olmalarını istiyorum. Kimse işsiz kalmasın, herkes meslek sahibi olsun istiyorum. Benim hayalim işte bu, büyüyünce öğretmen olmak istiyorum.

sdfgh
ŞAHAN TAŞ
Ben büyüyünce avukat olmak istiyorum. İnsanlara yardım etmek ve adalet yolunda onların haklarını aramak istiyorum. Ben insanlara yardım ederek haklının yanında olmak, kötü olanların ise ceza almasını istiyorum. Kendimi şimdiden gelecekte bir avukat olarak hissediyorum. Hayalimi gerçekleştirmek için çalışıyorum.

HELİN DAYAN rtyuı
Büyüyünce çocuk doktoru olmak istiyorum. Çocukların hasta olmasını istemiyorum. Ben doktor olup onları tedavi edeceğim. Çocuklara yardım etmek ve onların sağlıklı olmasını istiyorum. Engellilere yardım etmek istiyorum. Doktor olunca kendime araba alacağım ve arabamla çocukları tedavi etmeye gideceğim. Büyüyünce güzel yemekler yapmak istiyorum. Çevremdeki insanların bana karşı dürüst olmalarını istiyorum. Mesleğime kavuşunca eski hocalarımla tekrar görüşmek istiyorum.

dfghALYA NİSA FARUK
Ben büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Çocuklara okuma yazma öğretmek istiyorum. Çocuklar okuyunca benim gibi mutlu oluyorlar. O yüzden öğretmen olacağım ve çocukların hayatını güzelleştireceğim. Bence öğretmen olmak çok güzel bir duygu olmalı. İnsanlara öğretmek, insanları yetiştirmek ve onlara faydalı olmak istiyorum. Belki gelecekte iyi bir öğretmen olmam için öğretmenlerimi örnek almam gerekiyor.

ŞEHRİBAN TUNÇ
Benim yedi yaşından beri hayalim din kültürü öğretmeni olmak. Mesela ailem bana “Kızım sen büyüdüğünde ne öğretmeni olmak istiyorsun?” diye sorduğunda ben de din kültürü öğretmeni olmak istediğimi söylüyordum. Ben çocuklara din kültürünü, iyiyi ve kötüyü ayırt edebilmeyi öğretmek istiyorum. Çocukları çok severim umarım onlar da beni severler. Umarım iyi bir liseye gidip sonra üniversitede din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümünde okuyabilirim.