Pasurspor Büyüyor

Kulp Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Sayın Fatih Dülgeroğlu’nun belediyeye geçtikten sonra yaptığı ilk çalışma ilçemizde spor alanında yetenekli olan gençlere yeteneklerini ortaya koyacağı Pasurspor ile buluşturmak oldu.

OYUNCU

Fatih Dülgeroğlu, yaptığı çalışmalarla yetenekli gençlerin Pasurspor çatısı altında amatör sporculuktan sıyrılarak profesyonel olma yolunda ilerlemelerini sağladı. Pasurspor Kulübünde birçok yetenekli genç, idmanlardan faydalanarak beden eğitimi ve spor yüksek okulunu kazandı. Spora yönelerek kötü alışkanlıklarından da kurtulan gençler profesyonel bir takımın sahip olduğu tüm imkânlara sahip olan (spor kompleksi, Pasur Stadyumu, Pasurspor aracı, forması, arması, tüm spor eşyalarının karşılanması) Pasurspor’u amatörlükten çıkartıp layık olduğu noktaya adım adım yaklaştırıyor.

BABACAR

İlk kez yereldeki yetenekli gençler dışında takıma Senegal’den oyuncu transferi yapıldı.
Bu transferle Senegalli yetenekli futbolcu Babacar Gueye Pasurspor’da yerini alarak rakiplerinin bir kez daha gözünü korkuttu. Spor kompleksine yaptığımız ziyaretle yeni transfer Babacar Gueye ve diğer yerel oyuncularla tanışma fırsatı da yakaladık. Yapılan yeni Pasur Belediyespor Stadı ile sürekli deplasmanda rakipleriyle karşılaşan Pasurspor, maçlarını kendi sahasında yapma fırsatı kazandı. Spor alanında yapılan bu çalışmaların bizlerin yolunu aydınlattığını söylemeliyiz. TEGV Kulp Öğrenim Birimi çocukları olarak Pasurspor’a başarılar diliyoruz.