Pervarispor Yeniden Sahalarda

Pervari Kaymakamlığı ve Pervari Belediyesinin katkılarıyla yeniden sahalara dönen Pervarispor’un başkanı Cevdet Özer, Renkli Kalemler gazetecilerinin sorularını yanıtladı.

Pervarispor geçmişte de olan bir takımdı, yeniden faaliyete geçmesi nasıl oldu?
Pervarispor 1984 yılında kuruldu. 1994’e kadar her sene müsabakalara katıldı. Hatta o zamanlar gerçek futbol sahaları ölçülerinde sahamız da vardı. 1990 yılına kadar deplasmanlı olarak oynuyorduk. Sahamızın yerine binalar inşa edildikten sonra, şu anki Fatih Ortaokulunun hemen önündeki mahallede ikinci sahamız vardı. 2 sene orada oynadık. Orası da yerleşim yeri oldu zamanla. 1994’ten sonra iki sene ara verdik. 1996’da Pervarispor olarak liglere geri döndük. 2000 yılına kadar liglerde mücadele verdikten sonra 2004’te yine benim talebimle faaliyete geçtik. 2008 yılına kadar ligdeydik. 1 sene ara verdikten sonra 2013 yılına kadar liglere katıldık. 2013-2014 sezonundan sonra bu sene tekrar lige katıldık.

Takım kaç kişiden oluşuyor? Sizin takımdaki göreviniz nedir?
46 adet lisanslı futbolcumuz var. Maçlara 18 futbolcu, 2 yönetici, 1 malzemeci, 1 sağlıkçı olarak gidiyoruz. Ben hem futbolcu hem başkan ola-rak görev alıyorum. Tecrübelerimi takımın faydası için kullanmaya özen gösteriyorum.

Pervarispor’u yeniden kurmak kimin fikriydi?
Pervarili gençlerin isteğiyle süreç başladı. Kaymakamımız, belediye başkanımız ve bize inanan insanların desteği ile kulübümüzü kurduk.

Son olarak Pervarispor hakkında sizin de düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Pervari’nin gençleri spora gerçekten ilgili ve yetenekliler. Biz de bu isteği ve ilgiyi profesyonel anlamda bir uğraşa dökmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçte liglere devamlı olarak katılmamız gerektiğini düşünüyorum. Yıllar içinde çok daha iyi noktalara geleceğiz ve bunun için çalışıyoruz. Bize inanan, bizden desteğini esirgemeyen herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sesimizi duyurduğunuz için sizlere de teşekkür ediyoruz.