Sağlıkta Eğlen, Öğren Hijyen’in önemi

saglikta-eglen-ogren-hijyenin-onemiSosyal Bilgiler Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencisi Ecem KAYI ile röportaj yaptım. Ecem Abla TEGV’de bir yıldır gönüllü. TEGV sayesinde kendisini topluluk karşısında daha iyi ifade edebildiğini belirtti. TEGVde yeni arkadaşlar edinmiş. TEGV sayesinde arkadaşlarıyla olan iletişimi daha da sağlamlaşmış.

 

 

TEGV’deki etkinliklerin öğretmenlik kariyerine çok faydaları olacağını söyledi. Hem TEGV Eğitim Parkında, hem Ateşböceğinde, hem de köy okullarında verilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliğinden bahsetti.

Bu etkinlikte öğretilen bazı faydalı bilgiler şunlar:

  • Yemekten önce ellerin yıkanması gerekir.
  • Meyve ve sebzeleri yıkamadan yememeliyiz.
  • Hayatımızın her alanında mikroplar var ve bu mikroplardan korunmamız gerekir.

Ecem Abla köy okullarındaki çocukların “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliğini daha dikkatli dinlediğini ve çok şaşırdıklarını söyledi. En sevdiği köyün Ağaca Güney köyü olduğunu, ama bu köyün yollarının çok sıkıntılı olduğunu söyledi.

Genelde sınıflarda 15-18 arası öğrenci varmış. Etkinlikteki rozetlerin, kitapların ve mikrop görsellerinin çocukları çok heyecanlandırdığını söyledi.

Diğer abla ve ağabeylere de tavsiye etti. Çünkü; bu öğrendiklerimizi bizlere öğretmeden önce kendilerinin öğrendiklerini ve bu öğrendiklerinin kendileri için çok yararlı olduğunu söyledi.